SALLA SPORTIVE “DIBRA” MUNDËSON ZHVILLIMIN E SHUMË SPORTEVE

Salla

Nga Vjollca SADIKU Dibër, 5 qershor-  Në Dibër, për shkak të kushteve të pavolitshme, në të kaluarën sporti dominat ka qenë vetëm futbolli. Mungesa e objekteve të More...

FITUESIT E KUPAVE TË MUNDJES TRADICIONALE

Kupa dy

1.Kupa Nderi i Mundjes Shqiptare: 1.Hiqmet Elezi 2.Haki Duka 3.Jashar Ibrahimi 4.Masllum Tola 5.Baftjar Bekteshi 6.Laura Rama 7.Abedin Dehari 8.Shefqet Karasani 9.Nesim Rama  More...

Januzaj mohon Kosovën

jonuzaj

Adnan Januzaj nuk e kishte menduar asnjëherë se në moshën 18-vjeçare dhe me një karrierë në ngjitje, do të detyrohej të shikonte Europianin 2016 përmes ekranit të More...

facebook

Facebook zhduket përfundimisht nga këto telefona

Pas WhatsApp edhe Facebook heq përfundimisht suportin për telefonat BlackBerry, duke bërë që përdoruesit ta kenë të pamundur që të lidhen me rrjetin social nëpërmjet More...

Paralajmërimi: NSA mund të jetë duke ju përgjuar nëpërmjet mikrofonit të iPhone

Edward Snowden i futi përdoruesit e iPhone në panik kur ai deklaroi se NSA mund të dëgjojë nga mikrofoni i iPhone edhe nëse pajisja është e fikur. Djali që ka zbuluar More...

http://youtu.be/H1MeVxOrb7c

.huge-it-share-buttons { border:0px solid #0FB5D6; border-radius:5px;  More...

Kush është futbollisti i Kombëtares që u kap “mat” me Çiljetën

ciljeta

Një foto e hedhur në Twitter nga këngëtarja dhe bukuroshja shqiptare, Çiljeta Xhilaga, ka bërë xhiron e More...

Gusht 1949, Greqia sulmoi ushtarakisht Shqipërinë

Për vite e vite me radhë në shtyp dhe në tubime të ndryshme ngjarjet e gushtit...

Një thënie e Dom Nikoll Kaçorrit LURA, “KËSULA” E BARDHË E SHQIPTARISË

Kumtesa “Prijësit popullor të Lurës dhe dëshmorët e saj”,  e mbajtur nga Fatos Daci, Qytetar Nderi...

Agimi dheKadiut copy DËSHMORËT E GOLLOBORDËS

Ata që me gjakun e tyre vaditën tokën Arbënore  Nga Kadri DAUTI, historian Agim GJINI, docent...

Lista e deputetëve të PS-së, të cilët nuk do jenë në listat e ardhshme të Ramës

asambleja2

Janë 6 deputetë, deri më tani, të cilët mendohet se nuk do të jenë më pjesë e listës së kandidatëve More...

DIBRA, THESAR I TRASHIGIMISË KULTURORE MATERIALE KOMBËTARE

KOLEKCIONERËT  PUBLIKOJNË NJË PJESË TË PASURISË Nga Vjollca SADIKU Dibër, 31 Maj- Duke marrë parasysh se Dibra është një vendbanim i..

Historiku i kupës së mundjes tradicionale

Nga Xhelil CIBAKU  Sekretar i Shoqatës Kombëtare të Mundjes Shqiptare Mjeshtër i Merituar i Sportit Mundësit popullorë të krahinës së Gollobordës..

HAXHI LLESHI NGARKON KRISTO FRASHËRIN ME DETYRËN PËR TË SHKRUAR HISTORINË E LANÇ TË DIBRËS

Haxhi Lleshi

Shënime nga biseda e Haxhi Lleshit me Kristo Frashërin, më datë 16 korrik 1982 Më datën 16 korrik 1982, More...

SI SOT, 17 VJET MË PARË, U ÇLIRUA KOSOVA

Nga Fatos DACI I paharruar jo vetëm për popullin amerikan, por, për të gjithë botën do të mbetet fjalimi i ish..

EDHE DËSHMORËT DUHET T’I KONTESTOJMË?! Ç’ MBETET TJETËR PA VËNË NË DISKUTIM!!!

SOT DITA BOTËRORE  E FITORES MBI NAZI-FASHIZMIN   Sot është Dita Botërore e fitores mbi nazi-fashizmin. Shqipëria edhe këtë herë u..
Jashar Kaci copy

JASHAR KACI, një jetë në kërkim të vlerave për kohën dhe brezat

Nga Gëzim LOKA   Kur hedh hapat në rrugëtimin e jetës dhe pas shikon se ke lënë në kohë një varg..
horoskopi ditor

Çfarë thotë shenja e horoskopit për ju sot

DASHI 21. mars – 20. prill Do e mbroni gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift dhe nuk do keni..

Arkiva

Postimet e preferuar

Mobile application powered by Make me Droid, the online Android/IOS app builder.