Dasma speciale në Shkodër, nusja dhe dhëndri të çmendur pas Vllaznisë (FOTO)

250908

Tifozët”>Tifozët e Vllaznisë njihen për dashurinë e madhe që kanë për klubin e tyre, por jo kaq sa ta tregonin edhe në ditën më të shënuar të tyre, në dasmë.  More...

Tronditet Barcelona, ja sa do të mungojë Messi

leonel-messi

Barcelona nuk mundi mbrëmë që të merrte një fitore ndaj Atleticos duke u ndalur në barazim 1-1. Goli që vendosi barazpeshën i Corresas erdhi pikërisht në momentin që More...

FIFA refuzoi Xhakën për Kosovën, a do ta bëjë edhe me Krkicin te Serbia?

taulant xhaka

FIFA mesa duket po aplikon standarde të dyfishta. Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës ka bërë kërkesë në emër të futbollistëve për ndryshimin e kombëtareve. Disa More...

whatsapp

Kujdes! Whatsapp është duke ju mashtruar. Ja se si

Kur aplikacioni i mesazheve, Whatsapp, u lancua në vitin 2009, dukej si një nga shpikjet më interesante të kohës. Themeluesi i tij Jan Koum, kishte shpjeguar në një post More...

BE premton WiFi falas për të gjithë

Jean-Claude Juncker, presidenti i Komisionit Europian, ka prezantuar planet e tij për të instaluar WiFi falas në hapësirat publike në të gjithë Unionin, si dhe për të More...

Historiku i mjekësisë në Bulqizë

spitali-i-bulqizes

(Pjesë nga libri “Historia e Mjekësisë Dibrane” të autorit Fatos Daci)             Si kryeinfermierë More...

Ja cila dietë ju mban gjithmonë të rinj

shendet

Një ekip shkencëtarësh kanë dëshmuar se qelizat mund të shkaktojnë dobësim të ADN-së dhe plakje të parakohshme. Studiuesit shkencorë More...

uck 18 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Sot bëhen 18 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Fehmi Lladrovci...

gravur skenderbeu Gravure e pabotuar me pare e Gjergj Kastriotit Skenderbeut (Foto)

Gjergj Kastrioti duke marre bekimin nga ipeshkvi Pal Engjelli, nga kronikat e vitit 1578./botasot Share This:...

auto_palazzo-scanderbeg Pallati ku qëndronte Skënderbeu në Romë, sot është një nga hotelet më luksoze

Pallati ku dikur qëndronte Gjergj Kastrioti Skënderbeu gjatë vizitave të tija në romë për takimet me papët e romes,...

Ky teatër 100 vjeçar është kthyer në dyqanin më të bukur të librit

teatri

Në Buenos Aires ndodhet një dyqan i mrekullueshëm libri nga ata që nuk i sheh përditë dhe që janë More...

“Përrallë nga e kaluara” në realitet: martohet 14-vjeçari shqiptar

Filmi “Përrallë nga e kaluara” përsëritet në ditët e sotme. Vetëm me një ndryshim, “Marigoja” nuk është me e madhe se..

Emrat më në modë

Familjet shqiptare kanë tashmë prirjen që fëmijëve të tyre t’u vendosin një emër të huaj. Statistikat e fundit nga Instituti i..

Akademiku francez: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia”

emigrantet

Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më tëvjetër se vet historia. More...

18 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Sot bëhen 18 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë..

Kajtazi: Shteti i Shqipërisë është implikuar në vrasjen e Krasniqit

Në emision debatues “Click” në Rtv21 u debatua rreth vrasjes se kolonelit Ahmet Krasniqi dhe vrasjeve tjera Gazetari Vehbi Kajtazi ka..

Historiku i mjekësisë në Bulqizë

spitali-i-bulqizes (Pjesë nga libri “Historia e Mjekësisë Dibrane” të autorit Fatos Daci)             Si kryeinfermierë në ambulancën Bulqizës, ndër vite, kanë punuar:..
kajtazi

Kajtazi: Shteti i Shqipërisë është implikuar në vrasjen e Krasniqit

Në emision debatues “Click” në Rtv21 u debatua rreth vrasjes se kolonelit Ahmet Krasniqi dhe vrasjeve tjera Gazetari Vehbi Kajtazi ka..
spitali-nene-tereza

QSUT sqaron: Ja pse merret gjaku i deleve, s’ka vend për panik

Gjatë ditës së sotme u publikuan në mediat online fotot e infermiereve të QSUT që merrnin gjakun e deleve, çfarë shkaktoi..
emra te bukur per djem

Emrat më në modë

Familjet shqiptare kanë tashmë prirjen që fëmijëve të tyre t’u vendosin një emër të huaj. Statistikat e fundit nga Instituti i..

Foto e ditës- Qyteti i Peshkopisë

Foto e ditës- Qyteti i Peshkopisë

Publicitet

Arkiva

Postimet e preferuar

Mobile application powered by Make me Droid, the online Android/IOS app builder.